درباره مهر_بان باشیم

خانواده مهر_بان باشیم

اجتماعی از جوانان با دغدغه ای متفاوت است که به سرپرستی محمدحسین سیستانی و با شعار “کارهای کوچک و مهربانی های بزرگ” از مهرماه ۱۳۹۶ و تحت قالب “کمپین مردمی” بدون وابستگی به نهادی تشکیل و شروع به فعالیت کرد.

مهر-بان باشیم با هدف ترویج مهربانی ، تثبیت حال خوب و افزایش شادی ، لبخند و محبت فعالیت های خود را در سطح شهر مشهد به اجرا می رساند.

توانمندسازی در سایه خدمت رسانی به مناطق محروم از مهم ترین موضوعاتیست که همواره در مهر-بان باشیم مورد توجه قرار گرفته است.

استفاده از استعداد ها و ظرفیت های مختلف مردم برای رفع نیازهای مردم مهمترین رویکرد مهر-بان باشیم از آغاز بوده است.

مهر-بان باشیم به چندین فصل کلی تقسیم شده که هرکدام از این فصل ها از طرح ها و چالش های مختلف و متعددی تشکیل شده اند.

فصل اول – همدلی و اثبات(۱۳۹۶-۱۳۹۷)

تلاش برای همراه کردن مردم در بستر مهر-بان باشیم با محوریت موضوعی مهربانی و نوآوری

فصل دوم – توانمندسازی (۱۳۹۷-۱۳۹۸)

بهره گیری از استعداد های مختلف و تقویت ظرفیت های منابع انسانی برای فعال کردن نقش موثر آنها در اجتماع و مشارکت های اجتماعی

فصل سوم – پیشرفت و کارآفرینی (دیماه ۱۳۹۸)

بعد از گذشت بیش از دو سال و ۳ ماه از آغاز راه مهر_بان باشیم، فصل سوم خانواده با عنوان پیشرفت و کار افرینی شروع خواهد شد.

بعد از ثبت جایگاه به عنوان یک مجموعه همدل و خدمت رسان در زمینه های مختلف فرهنگی، اجتماعی، آموزشی و رفاهی نیازمند تزریق ایده های خلاقانه تر، برنامه ریزی های دقیقتر و توانایی های فردی و گروهی بیشتر در طراحی برنامه ها هستیم.

همچنین رویکرد جدیدی تحت عنوان کارآفرینی با هدف توانمندسازی، مهارت آموزی و اشتغال زایی برای مخاطبین _عموما قشر کم برخوردار_ به عنوان سرفصل سوم خانواده مهر_بان باشیم انتخاب شد.

پس از اتمام فصل سوم رویکرد و اطلاعات فصل بعدی، منتشر خواهد شد.